statystyki szczegółowe

Aktualności

Porażka w pierwszym sparingu

• autor: tomek.95, 2011-07-16 13:53

W rozegranym dzisiaj w Krzeszowicach meczu kontrolnym, Świt uległ drużynie Młodej Cracovii 5:3

Na samym początku meczu Świt mógł objąć prowadzenie, bowiem w 5. minucie bramkarz Cracovii źle trafił w piłkę, która wpadła pod nogi Jarosława Pieprzycy, który minimalnie chybił. Na odpowiedź Cracovii trzeba było czekać do 12 minuty, wtedy zawodnik z Krakowa "zakręcił" obrońców Świtu ale piłka po jego strzale odbiła się od słupka i wyszła na aut bramkowy. Minute później Cracovia miała znów sytuację bramkową ale piłkę uderzoną z 16 metrów sparował bramkarz Świtu Robert Maciejowski. Ale mimo to Cracovia nadal atakowała i przyniosło im to skutek w 27 minucie kiedy po przerzucie na prawą stronę piłka dotarła do napastnika krakowian a ten w sytuacji sam na sam nie pomylił się i było 1:0. W  40 minucie było już 2:0 dla gości, którzy wykorzystali błąd krzeszowickiej obrony i znów w sytuacji sam na sam Robert Maciejowski nie dał rady. Po tej bramce przebudził się Świt i już dwie minuty później było już 2:1, a bramkę po wrzutce z prawej strony Pawła Ficka wykończył strzałem z woleja Jarosław Pieprzyca. W 45 minucie błąd popełniła obrona Cracovii, Paweł Ficek przejął piłkę i został sfaulowany w polu karnym. Karnego pewnie wykorzystał natomiast Jarosław Pieprzyca. Tak więc do przerwy był remis - 2:2.

Druga połowa to przewaga zawodników Cracovii i dużo strat krzeszowiczan w środku pola. Właśnie po takiej staracie w 54 minucie krzeszowiczanie stracili kolejną bramkę. Dziesięć minut później Cracovia prowadziła już 4:2, zdobywając ładnego gola strzałem z 30 metrów w samo okienko bramki strzeżonej w drugiej połowie przez Rafała Burego. W 71. minucie Paweł Ficek wszedł z piłką w pole karne ale jego strzał zablokowali obrońcy, była to pierwsza akcja godna odnotowania w drugiej połowie przeprowadzona przez krzeszowiczan. W 82 minucie zawodnik Cracovii dostał prostopadłą piłkę z środka pola i w sytuacji sam na sam uderzył po długim słupku i w tym momencie było już 5:2. Dwie minuty później Paweł Ficek dostał podanie z prawej strony, minął obrońcę i strzałem w długi róg pokonał bramkarza gości. W ostatniej minucie Benson Anih mógł strzelić bramkę na 5:4 ale piłka po jego strzale minęła minimalnie słupek.

Świt Krzeszowice 3:5 Cracovia Kraków ME
Bramki: Pieprzyca 2x, Ficek

ŚWIT: Maciejowski - Jochymek, Derejko, Woźniak, Kowalczyk - Ficek, Sarota, Podobiński, Dąbek - Deryniowski - Pieprzyca oraz Bury, Anih, Mierk, Molik.