statystyki szczegółowe

Aktualności

V liga: Remis z Wróblowianką

• autor: tomek.95, 2010-04-24 20:24

Świt w 21 kolejce V ligi krakowsko-wadowickiej zremisował 2:2 z Wróblowianką Wróblowice. Mecz bardzo dobrze rozpoczęli krzeszowiczanie bo już w trzeciej minucie meczu gola z główki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelił Paweł Gawęcki. Po tej bramce i mocnym rozpoczęciu przez gospodarzy mecz wyrównał się. W ciągu 10 minut Wróblowianka miała dwie bardzo dobre sytuacje, najpierw wykonywała ona rzut wolny z 17 metrów ale piłkę zmierzającą w samo okienko zdołał sparować na poprzeczkę Bury. Kolejną bardzo dobrą sytuacje Wróblowianka miała w 20 minucie, bo po faulu w polu karnym sędzia skierował na jedynasty metr. Ale znów lepszy od zawodnika gości okazał się Rafał Bury. Potem już pierwsza połowa była bardzo wyrównana i do przerwy utrzymywał się wynik 1:0. W drugiej połowie a dokładnie w 55 minucie trener Ryszard Kruk z boiska ściągnął strzelca bramki Pawła Gawęckiego i w jego miejsce wpuścił Józefa Molika, który w 61 minucie dokładnie zgrał głową do Dominika Dąbka, który wyszedł sam na sam z bramkarzem gości i nie zmarnował swojej sytuacji kiwając bramkarza i umieszczając piłkę w pustej bramce. Wtedy wydawało się, że Świt ma już pewne 3 punkty, ponieważ goście musieli kończyć mecz w 10 bo czerwoną kartką został ukarany środkowy pomocnik za dyskusję z arbitrem. Ale w 71 minucie goście za sprawą Bystronia zdobyli bramkę kontaktową. Wtedy Wróblowianka rzuciła się do ataku na bramkę gospodarzy i opłaciło im się to bo po rzucie wolnym i błędzie bramkarza gospodarzy zdołali doprowadzić do remisu a bramkę w 86 minucie strzelił Michalec. Pod sam koniec po zamieszaniu w polu karnym gości swoją szansę na strzelenie bramki miał Krystian Derejko lecz piłka po jego strzale nie wiele minęła bramkę. Tak więc mecz zakończył się podziałem punktów.

Skład: Bury - Ficek, Ali, Woźniak, Krzysiak - Marszałek, Krzyściak (63' Mirek), Pindiur, Deryniowski - Gawęcki (55' Molik), Dąbek (85' Derejko)